Popularne mity na temat kobiet

5 popularnych mitów na temat kobiet, w które natychmiast przestań wierzyć

KATEGORIA: Uwodzenie

O dziewczynach, a później o kobietach, słuchasz i czytasz od małego. Na różnych etapach życia różne osoby wpoiły ci wiedzę na ich temat, która niestety w wielu miejscach jest wybrakowana, a w innych – błędna. Szczególnie krzywdzące mogą być poniższe mity, z którymi można się zetknąć chyba wszędzie, niezależnie od długości i szerokości geograficznej.

Oczywiście to nie wszystkie bzdury, które mogłeś usłyszeć lub przeczytać o kobietach, ale wybrałem pięć tych, które uważam za najbardziej krzywdzące dla mężczyzn. Im szybciej przestaniesz w nie wierzyć, tym lepiej dla ciebie.

5 rzeczy o kobietach, które powinieneś traktować jako bzdury

Mit 1: kobiety nie lubią seksu tak, jak mężczyźni

Zamiast tego powinno się mówić: „kobiety lubią seks inaczej niż mężczyźni”. Ale to nie znaczy, że mniej. Po prostu jesteśmy – my i kobiety – inaczej skonstruowani i inaczej odbieramy… prawie wszystko. Podobnie jest z seksem. Dla nas jest to przeżycie bardziej fizyczne, a dla większości kobiet bardziej duchowe. Co nie oznacza, że one nie doceniają warstwy fizycznej, tak samo jak nie oznacza, że my nie doceniamy tej duchowej (przeważnie).

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia seksualnego temperamentu. Każdy z nas lubi seks mniej lub bardziej i tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest wiele pań, które chciałyby dłużej i częściej niż ty, jak również wiele pań, którym wystarczy krócej i rzadziej. Dlatego kluczową sprawą jest dopasowanie na poziomie seksualnym. Jeśli już na początku znajomości widzisz, że ona nie chce się kochać tyle razy dziennie/tygodniowo/miesięcznie, ile chciałbyś ty, wiedz, że może to być źródło problemów w przyszłości. Podobnie, jeśli sytuacja wygląda odwrotnie.

Warto zauważyć także to, że nastawienie do seksu zmienia się także z wiekiem, co ma oczywiście związek ze zmieniającą się gospodarką hormonalną w naszych organizmach. Przeważnie jest tak, że nastoletni chłopcy (w okresie dojrzewania) mają większe „parcie na seks” niż nastoletnie dziewczyny, ale już po czterdziestce czy po pięćdziesiątce role mogą się odwrócić.

Mit 2: kobiety szukają zamożnych mężczyzn

Oczywiście, jest pewna grupa kobiet, której celem życiowym jest znalezienie mężczyzny z milionami na koncie. Ale o nich najlepiej zapomnij, gdyż nie są one twoim celem. Nie dlatego, że nie jesteś czy nie będziesz milionerem (nie wątpię, że nim zostaniesz), tylko dlatego, że ty nie chcesz mieć takiej kobiety. Wierz mi, że nie ma niczego fajnego w długoterminowej relacji z kimś, kto widzi w tobie przede wszystkim bankomat. A w krótkoterminowej? To zależy od twojego charakteru. Jednak jeśli szukasz przygód na jedną albo na kilka nocy, do tego także nie potrzebujesz platynowej karty kredytowej.

Czy to, co napisałem powyżej, oznacza, że możesz mieć powodzenie u kobiet, będąc bezrobotnym albo zarabiając minimalną krajową? Absolutnie nie. Płeć przeciwna – podobnie jak ty – nie potrzebuje do szczęścia milionów, ale oczekuje, że będziesz mężczyzną, który będzie w stanie zarobić na siebie i (w przyszłości) na nią, a także na wasze dzieci. A nawet, jeśli nie patrzy jeszcze tak daleko w przyszłość, umawiając się z tobą, liczy, że jesteś facetem, który radzi sobie w życiu. Dlatego tak często powtarzam, że przez całe życie powinieneś rozwijać siebie, swoją karierę i/lub biznes oraz swoje finanse. To absolutnie ważne z wielu powodów.

Jak Uwodzić - kurs uwodzenia - przekonaj się za darmo

Mit 3: kobiety szukają mężczyzn jak najhojniej obdarzonych przez naturę

Oj, to temat-rzeka, któremu można by poświęcić osobny artykuł. Ale postaram się streszczać. Podobnie jak w poprzednim punkcie, napiszę, że oczywiście są kobiety, dla których rozmiar ma duże (sic!) znaczenie. Spotyka się je przeważnie wśród pań szukających partnerów na jedną lub kilka nocy. Jednak jest to dosłownie promil, który nie powinien cię interesować. Szansa, że trafisz na jedną z nich, jest naprawdę mała (sic!).

Poza tym rozmiar penisa ma dla kobiet raczej umiarkowane znaczenie (nie większe niż twój styl ubierania się czy zasobność portfela), tym bardziej, że nie jest on żadną gwarancją – lub przeciwnie – satysfakcji z seksu. Po pierwsze – jest tak wiele pozycji i technik, że nawet mężczyzna skromnie obdarzony przez naturę może doprowadzić kobietę do potężnych orgazmów. Po drugie – zdarza się, że sporej wielkości przyrodzenie może być powodem dyskomfortu albo wręcz bólu, co stanowi wówczas poważny problem. I nie ma to powiązania ze wzrostem czy figurą kobiety (podejrzewam, że jeszcze wielokrotnie będziesz pod tym względem zaskoczony). Po trzecie – jeśli już o rozmiarze mowa, to trzeba podkreślić, że ważniejsza od długości jest średnica. To ona w większym stopniu odpowiada za przyjemność dawaną kobiecie.

No i ostatecznie nie wszystko kręci się wokół penisa. Chcąc ją zadowolić, masz tyle możliwości, że ogranicza was tylko wasza wyobraźnia, poniekąd fizjonomia (poniekąd, bo ciało można trenować) i poniekąd przekonania (poniekąd, bo można je zmienić). Pamiętaj o grze wstępnej, o wszystkich jej strefach erogennych i o tym, że „panie przodem”, a gwarantuję ci, że twoja partnerka będzie zachwycona.

Mit 4: kobiety, które idą do łóżka na pierwszej randce, nie są najlepszym materiałem na partnerkę

To bzdura krzywdząca mocno obie strony. Zarówno kobietę, bo niezależnie od tego, na której randce pójdziecie do łóżka, może to być wspaniała osoba, z którą będziesz chciał spędzić resztę życia, jak i ciebie, bo jeśli będziesz tak myślał, to możesz jej bliżej nie poznać i stracić szansę na cudowny związek. Zarówno wśród moich znajomych (tych, z którymi jestem trochę bliżej), jak i wśród moich kursantów (ci zwykle nie mają oporów przed chwaleniem się swoimi sukcesami) poznałem historie, które zaczęły się od seksu na pierwszej randce, a później przerodziły się w fantastyczne relacje, trwające wiele miesięcy lub lat.

Mit 5: kobiety wiedzą dobrze, czego chcą

Może zabrzmiało to trochę seksistowsko, dlatego od razu sprostuję – nie wszystkie kobiety i nie we wszystkich sytuacjach. Są bowiem panie, które wiedzą od A do Z, jak powinno wyglądać ich życie. Rzadko i przeważnie w starszym wieku, ale zdarzają się. Cała reszta też bywa, że wie, czego chce, ale gdy do gry wchodzą relacje z mężczyznami i emocje, zaczynają mieć w głowie prawdziwy mętlik. Szczególnie, gdy dopiero się poznaliście i hormony zaczynają tworzyć prawdziwe tornado. Ale do czego zmierzam…

Ano, do tego, żebyś nie spodziewał się, że kobieta po pierwszej czy drugiej randce powie ci wprost, że jej się podobasz, że chce z tobą być, że chce się z tobą umówić etc. Tym bardziej, że ty – jako mężczyzna – nie możesz zbyt szybko poczuć się pewnie. Posiadasz zakorzeniony głęboko w swoim DNA instynkt łowcy i każda inteligentna kobieta ma świadomość, że nie może ci się zbyt szybko oddać (to, że pójdzie z tobą do łóżka na pierwszej randce, to jeszcze nie jest do końca oddanie się).

Zatem nie zastanawiaj się nad tym, co dzieje się w jej głowie, tylko po prostu rób swoje – zapraszaj ją na randki, wymyślaj fajne miejsca, rób z nią ciekawe rzeczy, chwytaj za rękę, przytulaj, całuj… Jeśli twoja partnerka nie stawia oporu, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. A jeśli w którymś momencie zaprotestuje, niewykluczone, że to tylko element gry, która się między wami toczy. Dlatego musisz nauczyć się odróżniać „nie, jeszcze nie teraz” od „nie, nigdy” (i to „nie, nigdy” uszanować). Spokojnie, to przyjdzie z czasem. A póki co – rób swoje!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

O czym rozmawiać z kobietami?

KATEGORIA: Uwodzenie

Większość facetów obawia się dwóch rzeczy w kontaktach z płcią przeciwną – podchodzenia do nieznajomych i rozmowy. No właśnie, o czym rozmawiać z kobietami, aby wzbudzać ich zainteresowanie, także seksualne? Zaraz się dowiesz…

CZYTAJ DALEJ

Po czym rozpoznać, czy kobieta jest tobą zainteresowana?

KATEGORIA: Uwodzenie

Od dawna wiadomo, że to mężczyźni są odpowiedzialni za uwodzenie. Utarło się już, że to facet zawsze robi pierwszy krok. Nic dziwnego, w końcu kiedy kobieta to robi, to zwykle jest uznawana za łatwą i traci zainteresowanie mężczyzny. Mamy już w genach naturę łowców i musimy trochę powalczyć o ofiarę, […]

CZYTAJ DALEJ