Nie popełniaj tych błędów na pierwszej randce

11 błędów, których powinieneś unikać na pierwszej randce (i nie tylko)

KATEGORIA: Uwodzenie

Błędy popełnia każdy z nas. Każdy powinien się na nich uczyć i wyciągać wnioski na przyszłość. Jednak jeszcze lepiej, jeśli potrafisz uczyć się na błędach… cudzych. Chcesz zrobić szybki postęp w dziedzinie randkowania? Proszę bardzo, wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek!

Prawdopodobnie nie wymieniłem poniżej wszystkich błędów, które można popełnić podczas pierwszej randki (o takich absolutnych banałach, jak nieprzepuszczenie jej przodem w drzwiach, nie pisałem), ale to chyba dziesięć najgorszych rzeczy, które możesz zrobić. Na szczęście łatwo ich uniknąć. Wystarczy mieć je na uwadze.

11 rzeczy, których nie powinieneś robić na pierwszej randce (na drugiej i trzeciej lepiej też ich nie rób)

1. Nie spóźnij się!

To zasada, która dotyczy jakichkolwiek spotkań z kimkolwiek, ale warto ją powtórzyć i przy tej okazji. Spóźnienie się to z jednej strony błahostka, a z drugiej – jedna z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić, przychodząc na pierwszą randkę. Już na samym wstępie pokazuje, że być może traktujesz ją nie do końca poważnie i że ci nie zależy (przynajmniej ona może tak pomyśleć). Nie tędy droga.

2. Nie obsypuj jej kwiatami (ani innymi rzeczami)

To wasza pierwsza randka, a nie rocznica ślubu! Jeszcze się nie znacie i przychodzicie na to spotkanie, żeby poznać się lepiej. Jeszcze nie ma między wami relacji, żadne z was nie jest wobec drugiej strony dłużnikiem, żadne nie ma powodu do wdzięczności, który uzasadniałby kupowanie kwiatów czy – jeszcze gorzej – prezentów. Zachowaj takie gesty aż do czasu, gdy pójdziecie do łóżka. Po waszym pierwszym razie kupisz duży bukiet czerwonych róż.

3. Nie oglądaj się za innymi kobietami

Ta wskazówka tyczy się nie tylko tej pierwszej randki, ale i kolejnych. W ogóle, kiedy jesteś z kobietą, nie patrz na inne przedstawicielki płci przeciwnej – tak będzie dla ciebie najlepiej. Nawet, jeśli partnerka, z którą jesteś na randce, nie zwróci ci na to uwagi (bo pewnie nie zwróci), to nie znaczy, że tego nie zauważy. A to będzie punkt ujemny dla ciebie. (Mam tutaj na myśli świadome, kilkusekundowe wpatrywanie się w inną kobietę, a nie przypadkowe spojrzenie.)

4. Nie snuj dalekosiężnych planów

Daj sobie na wstrzymanie. To wasza pierwsza randka, na której macie się trochę lepiej poznać, zbliżyć się do siebie, spędzić miło czas… Na tym etapie jeszcze żadne z was nie wie, czy będzie chciało spędzić z tą drugą osobą chociaż kilka miesięcy, a co dopiero kilka lat. Tak więc snucie jakichkolwiek dalekosiężnych planów z udziałem was dwojga na pierwszej randce to chybiony pomysł. Poczekaj z tym co najmniej kilka tygodni.

5. Nie traktuj tej rozmowy w kategoriach wywiadu

Znam takie przypadki (pamiętam, że i mnie się to dawno temu zdarzało), że mężczyzna przed spotkaniem przygotowuje sobie listę tematów i pytań, a następnie strzela nimi z prędkością kałasznikowa. Nie rób tego. Kobieta może się wtedy poczuć, jakby była na wywiadzie, a nie na randce z mężczyzną, z którym kiedyś pójdzie do łóżka. Jasne, warto mieć jakieś tematy awaryjne (na wypadek przedłużającej się ciszy), ale poza tym staraj się, aby to była rozmowa, a nie krzyżowy ogień pytań.

Jak Uwodzić - kurs uwodzenia - przekonaj się za darmo

6. Nie opowiadaj historii całego swojego życia

No, chyba, że całe dotychczasowe życie spędziłeś na podróżowaniu po całym świecie, polowaniu na dzikie zwierzęta, wspinaniu się na najwyższe szczyty i robieniu szalonych rzeczy. Chociaż nie, nawet wtedy nie powinieneś przesadzać z opowiadaniem o sobie. Opowiadaj, ale bez przesady. A jeśli ona będzie chciała dowiedzieć się czegoś więcej na dany temat, zapyta – i wtedy możesz się rozgadać trochę bardziej.

7. Nie korzystaj z telefonu

Wiem, że mamy takie czasy, w których smartfony stały się przedłużeniem naszych rąk, ale jeśli traktujesz ją poważnie i chcesz, aby ona traktowała poważnie ciebie, odłóż swój telefon gdzieś daleko i o nim zapomnij. Albo w ogóle nie wyciągaj go z kieszeni. Spokojnie, twój Gmail, Facebook i Messenger poczekają na ciebie te dwie godziny. Po telefon sięgnij dopiero wtedy, gdy będziesz chciał zamówić jej taksówkę.

8. Nie naciskaj

Mężczyzna w relacjach z kobietami (i nie tylko) musi być trochę uparty. Czasem pewne rzeczy trzeba powtórzyć dwa-trzy razy, aby się udało. Na przykład pocałunek albo seks nie zdarzają się za pierwszym razem, kiedy tylko chcesz. Jednak nie myl upartego dążenia do celu z nachalnością. Jeśli kobieta mówi, że czegoś nie chce, to – wbrew obiegowej teorii (wymyślił ją chyba jakiś uczeń gimnazjum) – nie znaczy, że tego chce.

9. Nie przeciągaj

Pierwsza randka nie powinna trwać w nieskończoność. Powinna mieć swoje tempo, rytm, dynamikę, a tych raczej nie utrzymasz, jeśli rozciągniesz ją na cztery czy pięć godzin. Przeważnie dwie w zupełności wystarczą, aby się poznać, nabrać ochoty (po obu stronach) i nie móc się doczekać kolejnego razu. Owszem, zdarzają się wyjątki (np. może się zepsuć samochód, którym będziecie wracać z wypadu za miasto), ale one przeważnie tylko potwierdzają regułę.

10. Nie używaj racjonalnej argumentacji

Kobiety uwodzi się, wykorzystując tajemnicę, półsłówka, niedopowiedzenia, emocje… a nie racjonalne argumenty. Te zachowaj na spotkania z klientem, a na randce staraj się budować atmosferę, wzbudzać emocje i dążyć do celu w sposób niewypowiedziany. Jeśli chcesz ją do czegoś przekonać, nie rób tego, wyjaśniając, dlaczego powinna/powinniście to zrobić. A już w szczególności, gdy chodzi o seks.

11. Nie zabieraj jej w tanie miejsce

Nie mam tutaj na myśli tylko McDonalda czy KFC, bo to chyba oczywiste, ale także różne inne lokale, w których: a) jest brzydko, b) śmierdzi, c) przesiaduje szemrane towarzystwo, d) jest kiepskie jedzenie, e) wszystko naraz. Nie musisz od razu zapraszać jej do Sheratona, ale staraj się zarezerwować stolik w fajnym miejscu. Chociaż w ogóle randka w restauracji to niekoniecznie najlepszy pomysł, ale o tym piszę więcej w tym artykule.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

O czym rozmawiać z kobietami?

KATEGORIA: Uwodzenie

Większość facetów obawia się dwóch rzeczy w kontaktach z płcią przeciwną – podchodzenia do nieznajomych i rozmowy. No właśnie, o czym rozmawiać z kobietami, aby wzbudzać ich zainteresowanie, także seksualne? Zaraz się dowiesz…

CZYTAJ DALEJ

Po czym rozpoznać, czy kobieta jest tobą zainteresowana?

KATEGORIA: Uwodzenie

Od dawna wiadomo, że to mężczyźni są odpowiedzialni za uwodzenie. Utarło się już, że to facet zawsze robi pierwszy krok. Nic dziwnego, w końcu kiedy kobieta to robi, to zwykle jest uznawana za łatwą i traci zainteresowanie mężczyzny. Mamy już w genach naturę łowców i musimy trochę powalczyć o ofiarę, […]

CZYTAJ DALEJ