Jak zarabiać więcej pieniędzy?

10 krótkich wskazówek, jak zarabiać więcej pieniędzy

KATEGORIA: Rozwój osobisty

„Pieniądze szczęście nie dają” – ile razy w życiu słyszałeś to hasło? Sto, dwieście, trzysta? Pewnie trudno zliczyć. Słuchaj, ja się z nim generalnie zgadzam. Pieniądze szczęścia nie dają, ale daje je wszystko to, co można za nie uzyskać. Choć nie są ci one potrzebne do tego, abyś uwodził kobiety, na pewno pozwolą ci zwiększyć swoje szanse i możliwości w relacjach damsko-męskich, i to na każdym etapie relacji.

Na szczęście większość kobiet nie oczekuje od mężczyzn, że będą milionerami. Jednak chyba żadna nie zaakceptuje tego, że zarabiasz minimalną krajową i jesteś z tym pogodzony. Choćbyś zarabiał i tysiąc złotych na miesiąc, powinieneś wykazać się ambicją i robić, co tylko możesz, aby zwiększyć swoje zarobki. Okej, tysiąc wystarczy, żeby umówić się na randkę w restauracji i kupić kwiaty. Ale co dalej? Gdy już będziecie razem, gdzie pojedziecie na wakacje albo w jakich restauracjach będziecie jadać? Albo, idąc dalej, jak zapewnisz bezpieczeństwo finansowe wam i – w przyszłości – waszym dzieciom? No dobrze, skończmy już z tym udowadnianiem, że pieniądze są ważne, i zastanówmy się, co możesz zrobić, aby mieć ich więcej. Oto 20 sposobów, które może nie uczynią z ciebie milionera w ciągu roku, ale na pewno zwiększą szanse na to, że już za kilka miesięcy twój miesięczny dochód wyraźnie wzrośnie.

Jak zarabiać więcej pieniędzy?

Poproś przełożonego o podwyżkę

To najprostsze, co możesz zrobić. Pamiętaj, że prawdopodobnie nikt nigdy nie da ci podwyżki, jeśli sam się o nią nie upomnisz. A jeśli usłyszysz, że nie możesz jej otrzymać, zapytaj, dlaczego i co powinieneś zrobić, aby móc w danej firmie zarabiać więcej. Powinieneś na to pytanie otrzymać klarowną odpowiedź. A jeśli nie, to…

Zmień pracę

Jeśli widzisz, że w swoim aktualnym miejscu pracy nie możesz zarabiać więcej, rozejrzyj się za nowym. Czasem jest to najlepszy sposób na to, by twoja kariera nabrała rozpędu. Nie zachęcam cię do tego, abyś w ciągu dziesięciu lat zaliczył dziesięć miejsc pracy (to może zrobić krzywdę twojemu CV), ale może się okazać, że dopiero w czwartej czy piątej firmie z rzędu zaczniesz zarabiać tyle, ile naprawdę potrzebujesz/chcesz.

Cały czas się rozwijaj

Jeśli chcesz zarabiać więcej, musisz być coraz lepszy w tym, co robisz (nieważne, co to jest). A jeżeli w twojej dziedzinie trudno o lepsze zarobki, zastanów się nad zmianą. Pomyśl, jakie możesz zdobyć umiejętności, które pozwolą ci zwiększyć w przyszłości swój miesięczny dochód.

Pracuj po godzinach

Nie zachęcam cię teraz do tego, abyś zostawał po godzinach w swojej pracy (chyba, że okaże się to super intratne). Zamiast tego zastanów się, co możesz robić po godzinach, aby zarobić „na boku”, jako freelancer. Fotografia, pisanie, rękodzieło, transport… Jest tak wiele rzeczy, które można robić!

Jak Uwodzić - kurs uwodzenia - przekonaj się za darmo

Udzielaj korepetycji

Jeśli tylko jesteś naprawdę dobry w jakiejkolwiek dziedzinie (mogą to być języki obce, nauki ścisłe czy drobne prace domowe) i czujesz, że potrafisz przekazywać wiedzę/umiejętności, zastanów się, czy nie znajdą się ludzie, którzy chętnie się od ciebie czegoś nauczą. Całkiem możliwe, że tak właśnie jest!

Zainwestuj w coś

Jeśli tylko uda ci się odłożyć trochę pieniędzy, pomyśl, czy nie możesz ich zainwestować w coś, co przyniesie ci zwrot. Możesz kupić i sprzedać z zyskiem mieszkanie, możesz zainwestować w samochód na wynajem (np. na śluby), możesz nauczyć się inwestować na giełdzie (jednak ostrzegam przed ryzykownymi inwestycjami)…

Zacznij prowadzić bloga

Nie jest to łatwa ani szybka droga do pieniędzy, ale jeśli potrafisz pisać i wstrzelisz się w temat, o którym sporo ludzi będzie chciało czytać, niewykluczone, że za jakiś czas blogowanie zacznie ci przynosić dochody – albo z tytułu reklam, albo dzięki programom afiliacyjnym, albo poprzez sprzedaż twoich własnych produktów (jak książka).

Pomyśl o własnej firmie

Prawdopodobnie w żadnej firmie nie zarobisz tyle, co w swojej własnej. Jednak musisz zaoferować coś, czego ludzie potrzebują, zapewnić odpowiednią jakość i dotrzeć do swoich klientów. Przejście z etatu na własną działalność to zawsze ryzykowna opcja, ale możesz ją zacząć, nie rezygnując od razu ze swojej pracy. Zrobisz to, gdy zobaczysz, że twój pomysł na firmę naprawdę ma sens.

Zadbaj o znajomych z odpowiednim nastawieniem

„Z kim przystajesz, takim się stajesz” – to wyświechtane, ale bardzo mądre powiedzenie. Jeśli twoi znajomi i rodzina będą ciągle torpedować twoje ambicje i pomysły, cały czas będziesz miał pod górkę. Otocz się ludźmi, którzy będą cię wspierać niezależnie od tego, jak ambitny będziesz.

Określ, ile chcesz zarabiać, i stwórz plan działania

Na koniec coś, od czego być może powinienem był zacząć. Zastanów się, ile tak naprawdę chciałbyś, aby co miesiąc wpływało na twoje konto. Zawieś sobie poprzeczkę wysoko (bez przesady, ale na pewno sporo powyżej absolutnej podstawy niezbędnej do życia), a następnie rozpisz plan i pomysły, co możesz zrobić, aby dojść do wymarzonej kwoty. Zdziwisz się, gdy kiedyś zorientujesz się, że osiągnąłeś swój cel.

Czy wiesz już, jak zwiększyć swój dochód?

Być może podczas czytania tego artykułu w twojej głowie pojawiły się już konkretne pomysły, co możesz zrobić, aby zacząć zarabiać więcej. Nawet, jeśli twoje zarobki nie wzrosną od razu dwukrotnie, a zaledwie o 10%, to będzie to już duży sukces. A później tylko rób, co w twojej mocy, aby po tym pierwszym przyszły kolejne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

10 codziennych sposobów na zwiększenie pewności siebie

KATEGORIA: Rozwój osobisty

Są kobiety, które lubią nieśmiałych mężczyzn. Są też mężczyźni, którzy ze swojej nieśmiałości potrafią zrobić atut. Jednak mówimy o wyjątkach. Na ogół potrzebujesz pewności siebie – nie tylko po to, aby podobać się bardziej kobietom, ale także po to, aby być w stanie do nich podchodzić, zawierać z nimi znajomości, […]

CZYTAJ DALEJ

10 krótkich wskazówek, jak zarabiać więcej pieniędzy

KATEGORIA: Rozwój osobisty

„Pieniądze szczęście nie dają” – ile razy w życiu słyszałeś to hasło? Sto, dwieście, trzysta? Pewnie trudno zliczyć. Słuchaj, ja się z nim generalnie zgadzam. Pieniądze szczęścia nie dają, ale daje je wszystko to, co można za nie uzyskać. Choć nie są ci one potrzebne do tego, abyś uwodził kobiety, […]

CZYTAJ DALEJ